Jak zabezpečit domov.

Jaro už se nám tlačí do oken a s přibývajícími slunnými víkendy nás přirozenost táhne ven užívat si toho krásného počasí. Nejlépe se sebrat a na celý víkend jet do přírody, nebo alespoň na blízkou chalupu, užít si jarní počasí.

Je to však i období, kdy mají zloději žně. Mnoho lidí nechává svůj dům bez dozoru a ještě ke všemu chatrně zabezpečený, což je pro zloděje hozená rukavice. V předešlém článku jsme se zabývali tím, jak zabezpečit chatu. Avšak opuštěný necháváte i Váš regulérní domov, v kterém se nachází jistě více cenností, než na chatě. V dnešním článku se tedy podíváme na to, na jaké bezpečnostní slabiny si dát pozor.

Zloděje se nevyplatí podceňovat a před odjezdem překontrolovat váš dům i za cenu, že se Vám odjezd o nějakou tu minutu protáhne.

Zajistěte půdu.

Překontrolujte všechny světlíky, vikýře a vstup na půdu. Pro zloděje není nic jednoduššího, než využít nedůslednosti majitele a dostat se do objektu skrze půdu. Poté už má volná pole působnosti. Dobrou ochranou na takové místa jsou například magnetické okenní detektory, které vás upozorní na nepovolanou osobu snažící se dostat do vašeho domu

Neponechávejte žebřík na viditelném místě.

Ačkoliv se následující rada jeví banálně, tak vězte, že je velice důležitá. Zloději jsou čím dál tím víc vynalézavější a využijí všeho, co se jim může hodit. I malým oknem ve spižírně se může zloděj protáhnout a hned máte o překvapení postaráno

Obejděte všechny dveře.

Největší chybou, co můžete udělat je to, že zapomenete zamknout některé z vchodových dveří. Nepodceňujte situaci a klidně i několikrát obejděte objekt, zdali je ze všech stran zajištěný. Možná odjedete na dovolenou o chvili později, zato však s pocitem, že je vše zajištěno.

Pořiďte si alarm

Pokud odjíždíte na víkendy častěji, měli byste přemýšlet o investici do zabezpečovacího systému. V dnešní době seženete systémy, které jsou výhodné a zároveň splní svou práci velice dobře.

Nedávejte svou dovolenou na odiv

Čím více budete mluvit o tom, že na delší dobu odjíždíte na dovolenou, tak tím větší bude riziko toho, že se stanete obětí krádeže. Není nic horšího, než na sociálních sítích křičet do světa to, že svůj dům necháváte opuštěný a bez dozoru.

Dům by neměl vypadat opuštěný.

Instalujte například časový spínač osvětlení, či časový spínač připojte kupříkladu k rádiu. Tím vytvoříte iluzi, že je objekt stále ještě obydlený a případné zloděje odradíte od vniknutí do něj.

 

Samozřejmě je mnoho dalších možností jak zabezpečit svůj dům. Buď stačí požádat známého, zdali by u vás po dobu co budete pryč nemohl přespat, či pokud si chcete užít opravdu klidnou dovolenou, tak zabezpečit objekt bezpečnostní agenturou.

FACEBOOK