Bezpečnost na letních festivalech

Léto je v plném proudu a s ním přichází i každoroční festivalová sezóna. Desítky hudebních festivalů otevřou své brány pro desetitisíce návštěvníků lačnících po neopakovatelném hudebním zážitku. Euforii z oblíbeného interpreta však může rázem zhatit mnoho nepříjemností, které na vás číhají na každém rohu. V tomto článku se zaměříme na to, jak nepříjemným situacím na festivalu předejít, nebo alespoň minimalizovat riziko jejich vzniku.

 

Nejpalčivějším problémem na akcích s velkou koncentrací lidí je riziko krádeže. Krádežím na velkých festivalech nelze stoprocentně předejít, ale jejich pravděpodobnost lze správným chováním snížit na minimum.

 

První zásadní věcí, kterou můžete udělat ještě před odjezdem na festival, je dobře si rozmyslet, jaké věci s sebou budete potřebovat. Vyhoďte ze své výbavy nepotřebné věci. Na hudebním festivalu se jistě obejdete bez notebooku, rádia, tabletu, či drahého fotoaparátu. Všechny tyto věci by zbytečně poutaly pozornost a zvyšovaly by tak riziko krádeže. Je sice pravda, že umělecká produkce začíná až v odpoledních hodinách, ale i tak v okolí festivalu najdete mnoho jiného vyžití, které vám ukrátí čas. Proto doporučujeme veškerou drahou a postradatelnou elektroniku nechat v bezpečí domova.

 

Pokud máte sbaleno jen to nejpotřebnější, tak i přesto střežte svůj majetek jak oko v hlavě. Batoh noste stále při sobě a nenechávejte ho nikdy bez dozoru, jelikož stačí i chvilka nepozornosti a můžete přijít o své doklady, peníze, či jakékoliv jiné osobní cennosti. Pokud chcete ještě více zmenšit riziko krádeže, tak není na škodu v místech velké koncentrace lidí nosit batoh místo na hrudi. Nestane se vám tak, že se vám šikovný zloděj dostane nepozorovaně do batohu, když na něj nevidíte.

 

Doporučujeme také nastudovat mapu festivalu. V ní najdete mnoho užitečných informací. Ty se vám budou hodit při nečekaných situacích, kdy se kupříkladu zraníte. To vám příjde vhod, když víte, jakým směrem se nachází Bezpečnostní služby České Budějoviceošetřovna a nemusíte se prodírat davem a hledat cestu.

 

Pokud si nebudete vědět v jakékoliv situaci rady, tak kontaktujte pořadatelskou, či bezpečnostní službu festivalu. Ty Vás nasměrují správným směrem, či Vám pomohou vyřešit konkrétní problém.

 

Doufáme však, že na festivalu Vás budou čekat jen příjemné zážitky a co nejméně problémů. Užijte si tedy festivalovou sezónu nabitou kulturními zážitky a dobrou náladou.

FACEBOOK