Soundtrack Poděbrady 2018

Stejně jako minulý ročník, tak i tento rok jsme dostali a starost zabezpečení populárního festivalu Soundtrack Poděbrady 2018.

 

 

Soundtrack Poděbrady je festivalem, který spojuje hudbu a multimédia. Historie festivalu se píše od roku 2016 a na jeho pódiu se vystřídala řada celosvětově známých umělců jak z hudebního, tak filmového světa. Během prvních let navštívilo festival více než 45 000 lidí, kteří vytvořili neopakovatelnou atmosféru festivalu.

 

S HG Security jsme se podíleli na zabezpečení minulého ročníku a proto jsme věděli, že je nutná příprava bezpečnostního plánu ještě před samotným festivalem . Prioritou bylo poskytnout minimálně tak kvalitní služby, jako tomu bylo minulý ročník. Proto jsme nemohli za žádnou cenu podcenit analýzu celého festivalu.

 

Oproti minulému ročníku se Soundtrack Poděbrady rozšířil. Tento ročník přinesl více vystoupení, výstav, workshopů i prezentací. Pořadatelé očekávali návštěvnost až 60 000 lidí. Bylo tedy potřeba vypracovat detailní plán, jak postupovat v případě jakéhokoliv rizika, zjistit kde a kdy bude největší koncentrace návštěvníků a posílit zde bezpečnost.

 

Už na plánu areálu je znát, že zajistit hladký průběh festivalu bude potřeba hodně sil:

 

 

První kontakt s návštěvníky je však hned při jejich příjezdu. Zde bylo nutné zajistit dohled na parkovištích. To zahrnovalo navádění návštěvníků na volná místa, aby se zvýšila rychlost jejich odbavení a minimalizovaly se tak fronty, které by na parkovištích vznikali.

 

Dalším místem, které bylo nutné zajistit, byl samotný vstup do areálu. Zde se jednalo především o kontrolu platných vstupenek a prevence vstupu neautorizovaných osob. Což zahrnovalo hlídky okolo hranic areálu. To se však obešlo bez větších komplikací a nebylo nutné nijak intenzivněji zasahovat.

 

Hlavní náplní však bylo dohlížet na správný průběh festivalu přímo v areálu a to po celou dobu jeho trvání. Během těchto 4 dnů jsme intenzivně pracovali na tom, aby nedošlo k žádné výrazné komplikaci, která by mohla vést k ohrožení návštěvníků, či průběhu festivalu. V těchto chvílích přišla na řadu vypracovaná analýza možných rizik. Posilovali jsme počet pracovníků HG Security na místech, kde jsme předpokládali větší koncentraci návštěvníků a tudíž i větší riziko problémových situací.

 

Na festivalu vystupovalo mnoho známých osobností jako: Čechomor, Ondřej Soukup, Ondřej Brzobohatý, Aneta Langerová, David Koller, Eric Serra a další. Proto bylo zapotřebí nepodcenit zajištění VIP zóny a bezpečnost prominentních hostů festivalu. To zahrnovalo zejména o zajištění vstupu pouze autorizovaným osobám.

 

Pro nás z HG Security však se zabezpečení festivalu nevztahovalo pouze na tyto 4 dny (které však bezesporu byly těmi nejnáročnějšími). Zaměstnanci naší společnosti byly přítomní i při technické přípravě areálu. Stejně tak při demontáži veškeré techniky a navrácení areálu do původního stavu. Zde bylo naší povinností se starat o to, aby veškerá technika a vybavení se nestalo terčem zlodějů, popřípadě vandalů. Tým HG Security tedy zabezpečoval průběh akce celých 10 dní.

 

Ačkoliv byl pro nás Soundtrack Poděbrady 10 denní vyčerpávající maraton, kde nebylo místo na chyby, tak proběhl festival bez výrazných konfliktů. Tomu přispěly naše bohaté zkušenosti se zabezpečením festivalů a kulturních akcí.

 

Soundtrack Poděbrady v číslech:

 

  • 60000 návštěvníků
  • 4 dny
  • 7 pódií

 

FACEBOOK